PÁR ÚPRIMNÝCH SLOV...

          Vo štvortisícovom Hviezdoslavove – aktuálne najväčšom bratislavskom satelite v okrese D. Streda – kde bol ešte pred rokom reálny problém vôbec počas pracovného dňa zohnať čerstvý chlieb s pollitrovkou minerálky, sme počas  núdzového stavu v rámci celosvetovej pandémie, okrem iného, i rozširovali obecnú materskú školu o ďalších 40 detí a ďalšie 3 triedy; otvárali novú, špičkovú, cirkevnú základnú a umeleckú školu; otvárali novú obchodnú zónu s novým hlavným potravinárom; významne architektonicky obnovovali náš staručký obecný úrad či kmeňovú budovu už spomínanej MŠ; budovali novučičký Športový areál Bez bariér; realizovali prvý interaktívno-náučný chodník v Podháji; otvárali novú, exteriérovú work-out & fitness zónu vo Hviezdnom bývaní; získali takmer hektár nových pozemkov pre ďalšiu modernú ZŠ s telocvičnou a špecializovanými učebňami; naprojektovali novú proj. dokumentáciu pre nový kruháč Hviezdoslavov – Miloslavov – Štvrtok n/O, dobudovanie vodovodu a kanalizácie v celej obci, nový interiér kultúrneho domu či náš avizovaný a dlhoočakávaný Vodozádržný park; zazmluvnili dvojicu nových parkov plných vzrastlej zelene, parádne nové námestie či ďalšie polyfunkcie s obchodmi a službami; vysadili 1.000 stromov; stopli ďalšiu masívnu výstavbu až do odvolania a podobne...

          Všetko si, koniec-koncov, môžete ľahko prečítať a pozrieť v našom prehľadnom odpočte práce za r. 2021.

          Všetko počas pandémie, núdzového stavu a mimoriadnej situácie.

          Poviem skromne – nenudili sme sa…

          Komunálne voľby 2022 (tento raz spojené aj s voľbami do vyšších územných celkov) sú na obzore a približujú sa. Ak ich predseda NRSR vypíše, podľa očakávania, na 22. alebo 29. októbra, zostáva už len okolo 200 dní. Viac času niet…

          Mnohí z Vás sa ma pýtajú, či budem opätovne kandidovať. Či mi to stojí za to, či ma to ešte baví, či ešte vládzeme…

          Či by nebolo rozumnejšie dať si dokopy zdravie, byť viac s rodinou, s ročným synom a manželkou…

          Chcem Vám preto niečo veľmi dôležité povedať.

          Tri roky pracujem pre Hviezdoslavov v pozícii starostu obce. Prišiel som sem s jasným plánom, skvelým tímom a Vašou podporou vo voľbách, napriek tomu, že som, ako mi mnohí dodnes dávajú pocítiť, nebol „domáci“. Ani ja však nie som neomylný. A rozhodne nie som stopercentne so všetkým spokojný. To nie. Neomylní nie sú ani poslanci a poslankyne miestneho zastupiteľstva, ani zamestnanci jednotlivých úsekov nášho Úradu. Klamal by som však, ak by som nepovedal, že všetci robia maximum pre to, aby sa nám tu žilo lepšie.

          Pretože presne o to na konci dňa ide – lepší a kvalitnejší život pre všetkých. Tak jednoduché je to povedať, a tak zložité je to celé realizovať…

          Nikto nevie a nikto netuší, aké je to pracovať pre najrýchlejšie rastúcu samosprávu v Slovenskej republike, kým si to nezažije na vlastnej koži. Aj keď nie vždy sa všetko podarí ukážkovo a okamžite, verím, že Vašu dôveru sme nesklamali.

          Čo ma mrzí a zaráža, je skutočnosť, že ostatné 3 roky sa nenašla vo Hviezdoslavove žiadna iná vízia, žiadna iná hybná sila, žiadne iné zoskupenia, žiadna intenzívnejšia iniciatíva, žiaden výraznejší aktivizmus, prosto žiaden kandidát, príp. kandidátka, ktorý by to mimoriadne horúce žezlo rád prevzal na jeseň 2022 po mne.

          Ak sa aj náhodou niekto na poslednú chvíľu nájde, budem mať len jednu otázku.

          Kde si bol(a) doteraz?

          Milujem meniť Hviezdoslavov k lepšiemu a nesmierne ma to baví. Hviezdoslavčanky a Hviezdoslavčania si lepší Hviezdoslavov zaslúžia. Aj dnes – v pondelok 28. marca 2022 – mám rovnakú dávku entuziazmu ako tomu bolo v januári 2019, keď som do výkonu mandátu nastupoval.

          Niekedy možno ešte väčšiu, než je zdravé, ale asi to tak má byť…

          Takmer každý deň sa dá urobiť niečo, čo ľuďom vo Hviezdoslavove zlepšuje život. V r. 2018 sme mohli len snívať o bezplatnej verejnej Wi-Fi sieti na všetkých verejných priestranstvách; o tom, že si ľudia budú hlasovať za farebný odtieň fasády obecnej škôlky; o kamerovom systéme v rôznych častiach obce; o štyroch nových detských ihriskách; o bezpečnom parkovaní áut či bezpečnej cykloklietke pri exponovanej železnici; o bezhotovostných platbách kartou na našom Úrade; o príspevkoch pri narodení dieťaťa; o tzv. Zelenej linke obce na hlásenie podnetov; o hviezdnych letách na našom päťhektárovom prírodnom koberci zvanom Šibenička; o nahrávaní a vysielaní zasadnutí obecného zastupiteľstva; o pravidelných live-streamoch starostu obce či dlhých sériách živých diskusií s vedením obce priamo v teréne; o bezplatnom rozvoze vitamínov našim seniorom; o letných / jesenných kvetinových výsadbách vo vyvýšených záhonoch v širšom centre; o úradných hodinách až do 19:00, o bezplatných SMS notifikáciách, modernej mobilnej aplikácii či o bezplatných e-mail newslettroch.

          Pre mnoho iných samospráv rovina sci-fi, no u nás sú dnes toto všetko úplné samozrejmosti.

          Nebolo tomu však vždy tak a to obdobie nebolo tak dávno…

          Toto všetko popri očkovaniach či nekonečných plošných testovaniach, ktoré nám svojho času všetkým liezli hore krkom. Pandemická situácia urobila na 2 roky z každého jedného starostu na Slovensku, či chcel či nechcel, predsedu miestneho krízového štábu.

          Aj v tomto smere sme však, pevne dúfam, nesklamali. Nečakali sme – naši obyvatelia a obyvateľky boli tí prví, ktorým sme osobne v marci 2020 roznášali rúška či neskôr i respirátory FFP2. Márne by ste ich v tom období hľadali v obchodoch…

          Dovoľte mi však, prosím, prejsť k veci. Teraz to dôležité…

          V nasledujúcom volebnom období bude s najväčšou pravdepodobnosťou v našom miestnom zastupiteľstve pre poslancov a poslankyne určených presne 9 stoličiek.

          9 poslancov a poslankýň.

          Domnievam sa, že si to vyžaduje minimálne 9 veľmi kvalitných a zdatných kandidátov a kandidátiek.

          1 silný tím. Team Hviezdoslavov.

          9 slušných, schopných, skúsených a šikovných pracantov, ktorých Hviezdoslavčania a Hviezdoslavčanky dobre poznajú, ochotných vysúkať si rukávy a ďalšie 4 roky spoločne tvrdo makať pre Hviezdoslavov.

          Dnes môžem prezradiť, že nie 9, ale rovno 10 statočných stojí už dnes, 28. marca 2022, po mojom boku, v jednom šíku a tím je tak kompletný a jednotný. Veľmi rád som Vám ho predstavil v úvode tejto webstránky.

          Chcem pokračovať v tom, o čo sa vo Hviezdoslavove snažíme a chcem urobiť ešte ďaleko, ďaleko viac. Nie som naivný a uvedomujem si pritom, že posledných 36 mesiacov sme niektorým silným hráčom v katastri šliapali na väz a že tí sa budú snažiť Hviezdoslavov vrátiť, aj cez rôzne nastrčené postavičky a anonymné profily, do starých koľají – do chaosu, výmyslov a neporiadku – do dôb, kedy sa z územného plánu obce stal, žiaľ, znásilnený zdrap použitého toaletného papiera.

          Táto doba patrí na smetisko dejín. Pod mojím vedením OBEC NIE JE na predaj.

          Chceme byť ešte lepší, ešte silnejší, ešte otvorenejší.

          Chceme prinášať pozitívne emócie, nie strach a nenávisť. Chceme prinášať systematickú prácu a progres, nie lacné riešenia a neistotu. Chceme prinášať slušný dialóg a rešpekt jeden k druhému, nie pálenie mostov a populizmus.

          Je toho ešte veľa, čo chceme a čo musíme dokončiť…

          Našou a mojou kampaňou je naša a moja trojročná práca pre Hviezdoslavov. Môj zápal pre dobrú vec, moje odhodlanie, moje slovo. Mojou vizitkou je moja práca. Mojím vysvedčením je môj odpis práce

          Team Hviezdoslavov bude tu a bude stopercentne pripravený na výzvy, ktoré nás čakajú.

          Stále chceme lepší Hviezdoslavov a stále na ňom budeme pracovať. Dokážeme to!Marek Lackovič, MBA

súčasný starosta obce Hviezdoslavov
kandidát na starostu obce Hviezdoslavov